Very Human Crew

Agencja doradczo-badawcza świadcząca usługi w zakresie strategii, innowacji, projektowania, badań i analiz.

Od wielu lat rozwiązujemy problemy w oparciu o metodyki human-centred design  jako jedni z pionierów tego podejścia w Polsce.

Pomagamy organizacjom odkrywać insighty, tworzyć sprzedające rozwiązania i wdrażać innowacje oraz scenariusze przyszłości.

Obserwujemy nowe zjawiska, interpretujemy kierunki, w których one zmierzają, by we współpracy z Klientami przekładać je na strategie, produkty i usługi.

W 2011 założyliśmy Service Design Polska – think tank edukacyjny popularyzujący service design w Polsce.

W 2017 i 2019 roku nasze projekty zdobyły Honeycomb Awards – najważniejsze nagrody w obszarze service design w Polsce (kategorie: edukacja i biznes).

Postępujemy zgodnie z Berlińskim Kodeksem Postępowania.

Od naszych Klientów

Szybko i sprawnie zdiagnozowali problem, zaproponowali rozwiązania prototypowe i produkty usługowe, ułożyli strategię. Efektem przeprowadzonych prac jest wdrożona przez nas udoskonalona oferta usługowa. Po trzech miesiącach inwestycja się zwróciła.
Efekty projektu z VHS zaczęły być dla nas wszystkich widoczne już po pierwszych warsztatach. Dzięki zbudowaniu interdyscyplinarnych zespołów zniknęły, lub znacząco zmniejszyły się, bariery pomiędzy Pracownikami różnych działów i z różnych stanowisk. Mamy wrażenie, że staliśmy się dla siebie bardziej otwarci, wyrozumiali, współpracujący, cierpliwi, słuchający i pytający.
Jednym z dominujących wątków było poszukiwanie rozwiązań, które jednocześnie – zwiększając komfort pasażerów będą dawały szanse na zwiększenie przychodów. Bardzo ciekawe odkrycia w trakcie badań. Dodatkowo, otrzymaliśmy nagrodę za badania, z czego jesteśmy dumni!

Aktualności

Premiera: Wynik Stu Bitew


Prezentacja na Let’s Grow Poznań!


Akademia Menedżera Innowacji


Kolejne złote serce – I miejsce na Konferencji I love Marketing!


Mentoring i Konferencja Nowoczesne Technologie


“Bitwa na gary” jako tekst w numerze Sprawny Marketing


Konferencja Firma Przyszłości – Toruń


Keynote na Kongresie Dealerów


Program mentorski


Złote serce na konferencji I Love Marketing!


3 refleksje na temat prowadzenie biznesu w nowych czasach


Wystąpienie na konferencji PARP


Cykl rozmów o mentoringu!


Szkolenie ze strategii!


F133

Premiera: Wynik Stu Bitew

Od stycznia pracujemy intensywnie projektowo, a Wojtek, na zaproszenie różnych organizacji i instytucji w każdym tygodniu prezentuje swoje “felietony na żywo” dotyczące strategii rynkowych w różnych sektorach. Jednym z takich sektorów jest automotive. Na zaproszenie DCG, organizatora Forum Top 100 dealerów samochodowych, Wojtek w prezentacji Wynik Stu Bitew przedstawił swoje spojrzenie na zmiany na rynku i ich strategiczne konsekwencje wynikające dla dealerów. Dziękujemy za zaproszenie!

1706219202233

Prezentacja na Let’s Grow Poznań!

Na zaproszenie Semcore, organizatora wydarzenia Let’s Grow Poznań, Wojtek podzielił się z uczestnikami swoimi refleksjami dotyczącymi tego, czy przełom 2023/4 jest przełomem w biznesie. Dziękujemy za zaproszenie!

FG5C0026

Akademia Menedżera Innowacji

Na zaproszenie PARP – organizatora Akademii Menedżera Innowacji Wojtek przedstawił reflekcje dotyczące wdrażania innowacji w sektorze MŚP. Dziękujemy za zaproszenie!

Igor Wojtkowiak

Kolejne złote serce – I miejsce na Konferencji I love Marketing!

Wojtek wygrał obie tegoroczne (wiosenną i jesienną) edycje konferencji I love Marketing, nazywanej Nieoficjalnymi Mistrzostwami PL w prezentacjach (prezentacje ocenia ponad 1000 osób z publiczności pod kątem merytoryki, formy przekazu i podania). W tej edycji Wojtek prezentował zagadnienie strategiczne – podnoszenia wartości produktu i usługi do premium. Bardzo się cieszymy, dziękujemy za oddane głosy i gratulujemy wszystkim speakującym! (na zdjęciu podium: Wojtek Ławniczak, Łukasz Kępiński, Kama Kotowska).

ikn (521) (Copy)

Mentoring i Konferencja Nowoczesne Technologie

Iza i Wojtek wrócili ze Szczecina z Konferencji Nowoczesne Technologie, na której wystąpili na scenie wspólnie z mPower Sp. z o.o.. prezentując efekty programu, w którym uczestnili jako mentorzy. Niezwykły pomysł i organizacja autorstwa Pomorze Zachodnie plus znakomita współpraca z Marcin Holub, Michałem Bonikowskim i Zespołem MPower! Cieszymy się niezwykle z zaproszenia do tego projektu!

okladka sprawny

“Bitwa na gary” jako tekst w numerze Sprawny Marketing

Czasopismo do dostania w salonach prasowych. Polecamy i dziękujemy za zaproszenie. Uwaga, zdjęcie na okładce wygenerowane 100% przez AI.

Zrzut ekranu 2023-10-18 o 20.21.59

Konferencja Firma Przyszłości – Toruń

W trakcie konferencji Firma Przyszłości w Toruniu Wojtek zaprezentował felieton na żywo pt. Kiedy przechodzisz przez rzekę. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

1695144007132

Keynote na Kongresie Dealerów

Jako gość specjalny na Kongresie Dealerów w Łodzi Wojtek wygłosił keynote speech pt. Zatopione łodzie, spalone mosty i mówię w niej m.in. o dylematach niemieckiej motoryzacji, chińskich bateriach, bitwie o dane i zarządzaniu doświadczeniem. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

4

Program mentorski

W ramach programu mentorskiego, które organizuje Pomorze Zachodnie (biznes.wzp.pl/mentoring) Wojtek i Iza mają przyjemność współpracowac z mPower – polskim producentem napędów elektrycznych. Znakomita polska myśl inżynieryjna, polski łańcuch dostaw i energia tej ekipy – to już jest niezwykły – nomen omen – power. To będzie bardzo duże, zobaczycie!

A jeżeli macie łódź z napędem spalinowym, to zainteresujcie się zamianą na tego elektryka.
Na łódce możecie rozmawiać bez przekrzykiwania się, nie płoszycie czapli i perkozy Wam dziękują osobiście.

fot. Wiktoria Paprzycka

IMG_6367

Złote serce na konferencji I Love Marketing!

Prezentacja o koncepcji Jobs-To-Be-Done w wykonaniu Wojtka uzyskała najwyższy wynik w 15 letniej historii konferencji I love Marketing nazywanej nieoficjalnymi mistrzostwami Polski w prezentacjach merytorycznych. Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy!

Prezentację obejrzysz tu:

326293871_2203342396521745_109036359905904843_n

3 refleksje na temat prowadzenie biznesu w nowych czasach

Każda z decyzji biznesowych dotyczy przyszłości, więc musi mieć jakiś punkt odniesienia. W prezentacji pt. 3 refleksje na temat prowadzenie biznesu w nowych czasach, która odbędzie się w ramach konferencji Business market, Wojtek opowie o tym punkcie odniesienia oraz o tym jak ja działamy w nowej rzeczywistości, podejmując decyzje w biznesie.

Zapraszamy na Business Market, czwartek 16 marca późnym popołudniem, Elektrownia Powiśle Warszawa. Szczegóły w linku: https://www.businessmarket.com.pl

Zrzut ekranu 2023-03-9 o 15.27.23

Wystąpienie na konferencji PARP

Na zaproszenie PARP, w trakcie konferencji BUR „Zadbaj o swój biznes. Przygotuj się do zmian na rynku usług rozwojowych”, poświęconej rynkowi usług rozwojowych, Wojtek zaprezentował swoje spojrzenie na podejście Jobs To Be Done w obszarze szkoleń. Dziękujemy za zaproszenie, to była duża przyjemność!

LINK: https://www.parp.gov.pl/component/site/site/konferencja-bur-2023

Zrzut ekranu 2023-03-11 o 12.56.56

Cykl rozmów o mentoringu!

Wojtek, zaangażowany w cykl wywiadów o mentoringu, powiedział:

Coraz częściej zdarza mi się mentorować. I muszę przyznać, że jest to dla mnie jedno z najtrudniejszych wyzwań w moim życiu – np. jak przekazać wiedzę i umiejętności, żeby nie wskoczyć w pozycję doradcy albo nie zostać odebranym jako boomer, który coś ględzi. Tym bardziej, że mentoringi, przez które ja przechodziłem kiedy byłem małym chłopcem (hej), były przypadkowe. Uczyłem się przez podpatrywanie, naśladowanie i ćwiczenie. Ale to nie był mentoring z prawdziwego zdarzenia.

Poza tym dziś przeszedłem już smugę cienia i jako “młody senior” przygotowuję się nie tylko do roli mentora, ale także mentee – wszak reskilling będzie jednym z największych wyzwań stojących przed rynkiem pracy i chciałbym być z życiem, technologią, światopoglądem młodszych ode mnie, wciąż na bieżąco – więc chcę być mentee.

Kiedy zacząłem wspierać Design Mentorship mentoring wydawał się bułką z masłem. Dziś widzę, że im dalej w las, tym ciemniej. Mentoring jest pełen mitów, uprzedzeń, stereotypów.

Chcę zrozumieć lepiej, czym mentoring jest, czym nie, jak może wyglądać, żeby miał ręce i nogi. Wspólnie z Kasią – szefową Design Mentorship wymyśliliśmy, że warto porozmawiać z osobami, które stykają się z mentoringiem od strony praktycznej, nagrać te rozmowy i podzielić się tym, co usłyszymy, żeby mentoring w organizacjach zaczął nabierać sensu. Zaczynamy od rozmów z ludźmi, którzy w swoich obszarach odnoszą sukcesy – zarówno na poziomie korpo, jak i “nowych biznesów” czy też firm rodzinnych.

Te rozmowy to będzie cykl. Półgodzinne poranne webinary, w których postawimy tezy, zadamy pytania, opowiemy o tym, co nas boli i pogadamy z tymi, którzy zmagali albo zmagają się z problemami w obszarze mentoringu w swoich biznesach.

Pierwsza rozmowa z Michałem Sadowskim z Brand24.
Startujemy już 17 marca o 9:00!
Link do zapisów znajdziesz w załączeniu.
Zapraszam!


LINK DO ZAPISÓW: https://www.designmentorship.pl/mentoring-w-twojej-firmie

104868736_1914113208719960_433622717536466429_n

Szkolenie ze strategii!

Wojtek szkoli bardzo rzadko. Dlatego tym serdeczniej zapraszamy na to szkolenie, bo tworzy się unikalna szansa, że spotkać się z Wojtkiem online (2 dni x 4h) i przejść przez proces budowania strategii biznesowej z silnym komponentem tzw. klientocentryczności. Organizatorem jest Sprawny Marketing. Zapraszamy!

LINK: https://sprawnymarketing.pl/szkolenia/strategia-biznesowa/

Pracowaliśmy m.in. dla:

Partnerzy, z którymi współpracujemy

BBSG

bbsg_logo

BBSG jest firmą doradczą stworzoną przez ekspertów sektora publicznego, specjalizującą się w doradztwie dla podmiotów działających w sektorze transportowym ze szczególnym uwzględnieniem sektora lotniczego.

Firma realizuje również projekty doradcze w obszarze  rozwoju regionalnego, w szczególności związane z rozwojem infrastruktury transportowej i atrakcyjnością inwestycyjną miast i regionów.

Wspólnie z BBSG tworzymy projekt PaxExperience, w którym zajmujemy się projektowaniem doświadczenia pasażera.

Studio Ilustratorsko - Projektowe DINKSY

dinksy-logo

Dinksy specjalizują się w wizualizowaniu danych, procesów, idei.

Projektują infografiki oraz instrukcje, robią zapis wizualny warsztatów, burz mózgów, konferencji.

Zajmują się ilustracją funkcjonalną, czyli taką, która służy lepszemu zrozumieniu rzeczywistości. Wspierają wizualnie procesy projektowe.

SERVICE DESIGN POLSKA

sdp_logo

Jesteśmy współzałożycielami SERVICE DESIGN POLSKA (SDP) – grupy edukacyjnej zajmującej się projektowaniem usług (service design).

SDP promuje w Polsce innowacyjne metody współpracy oparte o podejście Service Design oraz Design Thinking, edukuje w zakresie metodyk, prezentuje, inicjuje dyskusje.

Otwarte Karty - narzędzie do budowania porozumienia i zaangażowania w zespołach online i offline

Zrzut ekranu 2021-09-7 o 22.02.10

Jesteśmy partnerem Otwartych Kart - narzędzia do budowania porozumienia i zaangażowania w zespołach online i offline. Otwarte Karty usprawniają przepływ informacji, dzięki czemu zespoły pracują sprawniej i wydajniej, mogą oszczędzić czas. Narzędzie pomaga w rozwiązaniu konfliktów, które wyglądały na nierozwiązywalne, uczy udzielania szczerego, a nie wyuczonego feedbacku. Sprawdź: OTWARTE KARTY

 

Masz jakieś pytanie?

dowiedz się więcejo nas

Odwiedź nasze stronyw social media


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-content/themes/vhs-theme/templates/sections/section-team-modals.php on line 8

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /wp-content/themes/vhs-theme/templates/sections/section-team-modals.php on line 9
DZIELĘ SIĘ WIEDZĄ

Co 3 tygodnie wysyłam porcję materiałów, które inspirują mnie w pracy stratega i projektanta usług. Sygnały, modele, innowacje, tricki, hacki, narzędzia i metody.

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI